Micro Site (8.x-1.0-alpha6) - en to cs translation catalogue (58 entries)

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Type
cs: Typ

en: List
cs: Seznam

en: Description
cs: Popis

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Overview
cs: Přehled

en: Edit
cs: Upravit

en: None
cs: Žádné

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: View
cs: Zobrazit

en: Node type
cs: Typ uzlu

en: Email
cs: E-mail

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Open link in new window
cs: Otevřít odkaz v novém okně

en: Node types
cs: Typy obsahu

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Revisions
cs: Revize

en: Vocabulary
cs: Slovník

en: Global settings
cs: Globální nastavení

en: Domain
cs: Doména

en: Owner
cs: Vlastník

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Descending
cs: Sestupně

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: published
cs: zveřejněno

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Revert
cs: Vrátit

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: Revision
cs: Revize

en: Changed
cs: Změněno

en: Not published
cs: Skryto

en: Revision of %title from %date
cs: Revize %title z %date

en: not published
cs: skryto

en: Not configured
cs: Nenastaveno

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cs: Opravdu se vrátit k revizi z data %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cs: Opravdu smazat revizi z data %revision-date?

en: Machine name
cs: Strojový název

en: No name
cs: Beze jména

en: About
cs: Popis

en: Sort direction
cs: Směr řazení

en: Created on
cs: Vytvořeno v

en: Delete all revisions
cs: Smazat všechny revize

en: By @name on @date
cs: Uživatel @name dne @date

en: By @name
cs: Dle @name

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: Current revision
cs: Aktuální revize

en: Not restricted
cs: Není omezeno

en: Login page
cs: Přihlašovací stránka

en: URL (brief)
cs: URL (zkráceno)

en: Last saved
cs: Naposledy uloženo

en: Not saved yet
cs: Zatím neuloženo

en: Site header
cs: Hlavička webu

en: content @type: deleted @label.
cs: obsah @type: smazán @label
