Micro Site (8.x-1.0-alpha6) - en to oc translation catalogue (52 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Description
oc: Descripcion

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: Edit
oc: Modificar

en: None
oc: Pas cap

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: Node type
oc: Tipe de nosèl

en: Menu
oc: Menú

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Open link in new window
oc: Dobrir lo ligam dins una novèla fenèstra

en: Logo
oc: Lògo

en: Node types
oc: Tipes de nosèls

en: Url
oc: URL

en: Published
oc: Publicat

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Global settings
oc: Paramètres globals

en: Domain
oc: Domeni

en: Owner
oc: Proprietari

en: Ascending
oc: Ascendent

en: Descending
oc: Descendent

en: Sort by
oc: Triar per

en: published
oc: publicat

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Revert
oc: Restablir

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: Changed
oc: Modificat

en: Not published
oc: Pas publicat

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: not published
oc: pas publicat

en: Slogan
oc: Eslogan

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Data
oc: Donadas

en: No name
oc: Aucun nom

en: About
oc: A prepaus

en: By @name on @date
oc: Per @name lo @date

en: By @name
oc: Per @name

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: Not restricted
oc: Pas restreint

en: Login page
oc: Pagina de connexion

en: URL (brief)
oc: URL (corta)
