Micro Site (8.x-1.0-alpha8) - en to bo translation catalogue (56 entries)

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Type
bo: རིགས

en: List
bo: མིང་ཐོ

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Overview
bo: མདོར་བསྡུས

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: None
bo: མེད།

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: URL
bo: དྲ་གནས

en: Node type
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་རིགས

en: Menu
bo: འདེམས་བྱང

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Email
bo: གློག་ཡིག

en: Created
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་ཟིན

en: Open link in new window
bo: སྒྲོམ་གསར་བའི་ནང་དུ་སྦྲེལ་ཐག་ཁ་ཕྱེ་བ

en: Logo
bo: ཁ་རྟགས

en: Node types
bo: ཚིགས་ཚེག་གི་རིགས།

en: Url
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Published
bo: སྤེལ་ཟིན་པ

en: Revisions
bo: བསྒྱུར་བཅོས་པར་གཞི

en: Vocabulary
bo: སྤྱི་མིང

en: Global settings
bo: སྤྱི་ཁྱབས་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད

en: Domain
bo: དྲ་མིང

en: Owner
bo: བདག་པོ

en: Ascending
bo: ཇེ་མཐོ

en: Descending
bo: ཇེ་དམའ

en: Sort by
bo: གོ་རིམ་གཞི་འཛིན་ས།

en: published
bo: སྤེལ་ཟིན་པ

en: Create new revision
bo: བསྒྱུར་བཅོས་གསར་བ་ཞིག་བཟོ་བ

en: Revert
bo: ཕྱིར་སློག

en: Revisions for %title
bo: %title་ཡི་བསྒྱུར་བཅོས་པར་གཞི

en: Revision
bo: བསྒྱུར་བཅོས

en: Changed
bo: བསྒྱུར་ཚར

en: Not published
bo: ཁྱབ་སྤེལ་བྱས་མེད

en: Revision of %title from %date
bo: ཚེས་གྲངས་%date་ཐོག་%title་ཡི་བསྒྱུར་བཅོས་པར་གཞི

en: not published
bo: སྤེལ་མེད་པ

en: Slogan
bo: འབོད་ཚིག

en: Not configured
bo: སྡེབ་སྒྲིག་བྱས་མེད།

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་%revision-date་ཡི་བསྒྱུར་བཅོས་ལ་ཕྱིར་སློག་བྱེད་ཐག་ཆོད་ཡིན་ནམ།

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
bo: %revision-date་ཡི་བསྒྱུར་བཅོས་དེ་བསུབ་ཐག་ཆོད་ཡིན་ནམ།

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Data
bo: གཞི་གྲངས

en: No name
bo: མིང་མེད

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: By @name on @date
bo: ཚེས་གྲངས་@dateཡིན་པའི་@name་ལ་བསྟུན་པ

en: By @name
bo: @name་ལ་བསྟུན་པ

en: Copy of the revision from %date.
bo: %date་ཡི་བསྒྱུར་བཟོས་འདྲ་བཤུ་བྱེད་པ།

en: Not restricted
bo: ཚོད་འཛིན་བྱས་མེད

en: Login page
bo: ནང་འཇུག་ངོས

en: URL (brief)
bo: དྲ་གནས༼བསྡུས་པ༽
