Micro Site (8.x-1.0-alpha11) - en to da translation catalogue (68 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: List
da: Vis

en: Description
da: Beskrivelse

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Overview
da: Overblik

en: Edit
da: Redigér

en: None
da: Ingen

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: View
da: Vis

en: Node type
da: Indholdstype

en: Email
da: E-mail

en: Created
da: Oprettet

en: Open link in new window
da: Åben link i nyt vindue

en: Node types
da: Indholdstyper

en: Url
da: URL

en: Published
da: Udgivet

en: Revisions
da: Versioner

en: Vocabulary
da: Ordforråd

en: Global settings
da: Globale indstillinger

en: Domain
da: Domæne

en: Owner
da: Ejer

en: Ascending
da: Stigende

en: Descending
da: Faldende

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: published
da: udgivet

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Revert
da: Gendan

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Changed
da: Ændret

en: Not published
da: Ikke udgivet

en: Assets
da: Egenskaber

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: not published
da: ikke udgivet

en: Not configured
da: Ikke konfigureret

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at vende tilbage til versionen fra %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at slette versionen fra %revision-date?

en: Machine name
da: Internt navn

en: No name
da: Intet navn

en: About
da: Om

en: Sort direction
da: Sorteringsretning

en: Registered
da: Oprettet

en: Add Site
da: Tilføj site

en: Created on
da: Oprettet den

en: Delete all revisions
da: Slet alle revisioner

en: By @name on @date
da: Af @name, @date

en: By @name
da: Af @name

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: Configured
da: Konfigureret

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Not restricted
da: Ikke begrænset

en: Login page
da: Login-side

en: URL (brief)
da: URL (kort)

en: Last saved
da: Sidst gemt

en: Not saved yet
da: Ikke gemt endnu

en: Site header
da: Sidehovede

en: Revision translation affected
da: Oversættelse af version påvirket

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
da: Angiver om den seneste ændring af en oversættelse hører til den aktuelle version.

en: @date by @username
da: @date af @username

en: @langname revisions for %title
da: @langname versioner af %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
da: Er du sikker på, at du ønsker at gendanne @language-oversættelsen af versionen fra %revision-date?

en: Revert content shared among translations
da: Gendan indholds som deles mellem oversættelser

en: Authored on @date
da: Skrevet den @date
