Micro Site (8.x-1.0-alpha11) - en to hr translation catalogue (47 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Type
hr: Vrsta

en: List
hr: Popis

en: Description
hr: Opis

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Overview
hr: Pregled

en: Edit
hr: Uredi

en: None
hr: Nema

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: View
hr: Pregled

en: Node type
hr: Vrsta node-a

en: Menu
hr: Izbornik

en: Email
hr: E-pošta

en: Created
hr: Stvoreno

en: Open link in new window
hr: Otvori link u novom prozoru

en: Published
hr: Objavljeno

en: Revisions
hr: Revizije

en: Vocabulary
hr: Rječnik

en: Global settings
hr: Opće postavke

en: Domain
hr: Domena

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Ascending
hr: Uzlazno

en: Descending
hr: Silazno

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: published
hr: objavljeno

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Revert
hr: Vrati

en: Revisions for %title
hr: Revizija za %title

en: Revision
hr: Revizija

en: Not published
hr: Nije objavljeno

en: Revision of %title from %date
hr: Revizija %title od %date

en: not published
hr: nije objavljeno

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja vratiti reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja ukloniti reviziju od %revision-date?

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: About
hr: Opis

en: By @name on @date
hr: Od @name u @date

en: By @name
hr: Od @name

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.

en: Not restricted
hr: Nije ograničeno

en: Login page
hr: Stranica prijave

en: URL (brief)
hr: URL (kratki)
