Micro-content (8.x-1.3) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Description
id: Deskripsi

en: Edit
id: Sunting

en: Name
id: Nama

en: Preview
id: Pratinjau

en: Save
id: Simpan

en: Add new
id: Tambah baru

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Content type
id: Jenis konten

en: Page
id: Halaman

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Changed
id: Berubah

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Machine-readable name
id: Nama terbaca mesin

en: Asc
id: Urutan turun

en: The username of the content author.
id: Nama pengguna dari penulis konten.
