Microformats (2.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Country
de: Land

en: Email
de: E-Mail

en: Address
de: Adresse

en: First Name
de: Vorname

en: Last Name
de: Nachname

en: City
de: Stadt

en: Latitude
de: Breitengrad

en: Longitude
de: Längengrad

en: State/Province
de: Bundesland/Region

en: Street Address
de: Straße und Hausnummer

en: Contact information
de: Kontaktinformation

en: Postal Code
de: Postleitzahl

en: Full Name
de: Vollständiger Name

en: About
de: Über

en: Tagline
de: Claim

en: Phones
de: Telefone

en: Personal
de: Persönlich

en: Use site name
de: Namen der Website verwenden

en: Use site slogan
de: Website-Slogan verwenden
