Microformats (2.0.0-beta2) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Country
pt: País

en: Address
pt: Morada

en: First Name
pt: Primeiro Nome

en: Last Name
pt: Último Nome

en: City
pt: Município/Concelho

en: State/Province
pt: Distrito

en: Street Address
pt: Morada

en: Contact information
pt: Informação de contacto

en: Postal Code
pt: Código Postal

en: Full Name
pt: Nome completo

en: About
pt: Sobre

en: Use site name
pt: Utilizar o nome do sítio

en: Use site slogan
pt: Utilizar o slogan do sítio
