Microformats (2.0.0-beta3) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Country
it: Paese

en: Email
it: E-mail

en: Address
it: Indirizzo

en: First Name
it: Nome

en: Last Name
it: Cognome

en: City
it: Città

en: Latitude
it: Latitudine

en: Longitude
it: Longitudine

en: State/Province
it: Stato/Provincia

en: Contact information
it: Informazioni di contatto

en: Postal Code
it: Codice postale

en: About
it: Informazioni

en: Use site name
it: Usa il nome del sito

en: Use site slogan
it: Usare lo slogan del sito
