Migrate Batch (1.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Operations
de: Aktionen

en: Group
de: Gruppe

en: Default
de: Standard

en: Unknown
de: Unbekannt

en: Importing
de: Importiert

en: Idle
de: Untätig

en: Rolling back
de: Änderungen werden zurückgenommen

en: Stopping
de: Stoppen

en: No migrations found.
de: Keine Migrationen gefunden.

en: Migration ID
de: Migrations-ID
