Drupal 5 migration (2.0.0-alpha1) - en to he translation catalogue (15 entries)

en: Multiple
he: מרובה

en: Required
he: נדרש

en: Preview comment
he: תצוגה מקדימה של התגובה

en: Active
he: פעיל

en: Module
he: מודול

en: Field name
he: שם שדה

en: Location of comment submission form
he: מיקום טופס כתיבת התגובה

en: Anonymous commenting
he: תגובות אנונימיות

en: Default comment setting
he: הגדות ברירת מחדל לתגובות

en: Locked
he: נעול

en: Teaser length
he: אורך התקציר

en: Migration
he: מיגרציה

en: Default display mode
he: מצב תצוגה ברירת מחדל

en: Default comments per page
he: ברירת מחדל לכמות התגובות בעמוד

en: Comment subject field
he: שדה הנושא בתגובה
