Drupal 5 migration (2.0.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (49 entries)

en: Multiple
ro: Multiplă

en: Required
ro: Necesar

en: Preview comment
ro: Previzualizare comentariu

en: Active
ro: Activ

en: Module
ro: Modul

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Location of comment submission form
ro: Localizarea formularului de trimitere a comentariilor

en: Anonymous commenting
ro: Comentariu anonim

en: Default comment setting
ro: opţiunile predefinite pentru comentarii

en: Locked
ro: Blocat

en: Teaser length
ro: Lungimea teaser-ului

en: Migration
ro: Migrare

en: Default display mode
ro: Modul predefinit de afişare

en: Default comments per page
ro: Numărul predefinit de comentarii pe pagină

en: Comment subject field
ro: Câmpul subiectului mesajului

en: Revision timestamp
ro: Amprenta de timp areviziei

en: Revision Log message
ro: Mesaj de jurnal pentru revizie

en: Format ID.
ro: ID Format.

en: The primary identifier for this version.
ro: Identificatorul primar pentru această versiune.

en: Type (text, integer, ....)
ro: Tip (text, întreg, ....)

en: Global settings. Shared with every field instance.
ro: Setări globale. Împărtășite cu fiecare instanță a câmpului.

en: DB storage
ro: Stocare bază de date

en: DB Columns
ro: Coloane BD

en: The machine name of field.
ro: Numele mașină al câmpului.

en: Weight.
ro: Greutate.

en: A name to show.
ro: Un nume de afișat.

en: Widget type.
ro: Tip de widget.

en: Serialize data with widget settings.
ro: Serializarea datelor cu setările widgetului.

en: Serialize data with display settings.
ro: Serializarea datelor cu setări de afișare.

en: A description of field.
ro: O descriere a câmpului.

en: Module that implements widget.
ro: Modulul care implementează widget-ul.

en: Status of widget
ro: Statusul widget-ului

en: The module that provides the field.
ro: Modulul care furnizează câmpul.

en: Content type where this field is used.
ro: Tipul de conținut în care este folosit acest câmp.

en: Machine name of the node type.
ro: Numele mașină a tipului de nod.

en: Human name of the node type.
ro: Numele lizibil pentru om al tipului de nod.

en: The module providing the node type.
ro: Modulul care furnizează tipul nodului.

en: Description of the node type.
ro: Descrierea tipului de nod.

en: Help text for the node type.
ro: Text ajutor pentru tipul de nod.

en: Title label.
ro: Etichetă titlu.

en: Flag indicating the node type has a body field.
ro: Marcaj care indică dacă un tip de nod are un corp.

en: Body label.
ro: Etichetă conținut.

en: Minimum word count for the body field.
ro: Număr minim de cuvinte pentru câmpul corp.

en: Flag.
ro: Marcaj.

en: The original type.
ro: Tipul original.

en: The name of the format.
ro: Numele formatului.

en: Whether the format is cacheable.
ro: Dacă formatul poate fi stocat în cache.

en: The role IDs which can use the format.
ro: ID-urile rolurilor care pot folosi formatul.

en: The filters configured for the format.
ro: Filtrele configurate pentru format.
