Migrate Expansion (8.x-1.0-rc2) - en to rm translation catalogue (5 entries)

en: Title
rm: vaglia

en: Type
rm: gener

en: Format
rm: format da graf

en: Locked
rm: spaziunà

en: Migration
rm: migraziun
