Migrate File Entities to Media Entities (2.0.10) - en to pl translation catalogue (12 entries)

en: Body
pl: Treść

en: Article
pl: Artykuł

en: Tags
pl: Tagi

en: Image
pl: Obraz

en: Teaser
pl: Skrót

en: Examples
pl: Przykłady

en: Migration
pl: Migracja

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
pl: Używaj tagów do grupowania artykułów podobnych tematycznie w kategorie.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
pl: Użyj <em>artykułów</em> dla dynamicznych treści, takich jak newsy, przegląd prasy lub wpisy na blogu.

en: Medium (220×220)
pl: Średni (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
pl: Mały (100×100)

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
pl: Wprowadź listę oddzielonych przecinkami słów. Przykładowo: Wrocław, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
