Migrate File Entities to Media Entities (2.0.15) - en to ar translation catalogue (6 entries)

en: Article
ar: مقال

en: Tags
ar: وسوم

en: Examples
ar: أمثلة

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ar: استخدم <em>المقال</em> للمحتويات المتغيرة كالأخبار، والنشرات الصحفية أو ملاحظات المدونة.

en: Medium (220×220)
ar: متوسط (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
ar: صورة مصغرة (100×100)
