Migrate Forward Draft (1.0.0) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Notes
pt: Notas

en: SKU
pt: Cód. do Produto

en: Product
pt: Produto

en: Translations
pt: Traduções

en: Migration
pt: Migração

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
pt: Arquivado

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
pt: Rascunho

[ctx: Workflow state label]
en: Published
pt: Publicado

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
pt: Arquivo

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
pt: Reverter para rascunho

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
pt: Reverter

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
pt: Criar novo rascunho

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
pt: Publicar
