Migrate GatherContent (8.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Group
fr: Groupe

en: Enabled
fr: Activé

en: Project
fr: Projet

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Weight
fr: Poids

en: Name
fr: Nom

en: Import
fr: Importer

en: Field
fr: Champ

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Email
fr: Courriel

en: API Key
fr: Clé d'API

en: Items
fr: Éléments

en: Template
fr: Gabarit

en: Operation
fr: Opération

en: (disabled)
fr: (désactivé)

en: Add Group
fr: Ajouter un groupe

en: Execute
fr: Exécuter

en: Bundle
fr: Type

en: Mappings
fr: Correspondances

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: Machine Name
fr: Nom système

en: Rollback
fr: Revenir en arrière
