Migrate GatherContent (8.x-1.0-alpha2) - en to cy translation catalogue (15 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: List
cy: Rhestr

en: File
cy: Ffeil

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: Weight
cy: Pwysau

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Name
cy: Enw

en: Field
cy: Maes

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Text
cy: Testun

en: Fields
cy: Meysydd

en: String
cy: Llinyn
