Migrate generator (8.x-1.2) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Name
fr: Nom

en: Export
fr: Exporter

en: Update
fr: Mettre à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Create
fr: Créer

en: Date format
fr: Format de date

en: Fields
fr: Champs

en: here
fr: ici

en: Delimiter
fr: Délimiteur

en: File format
fr: Format de fichier

en: this
fr: ceci

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
fr: Une erreur est survenue lors du traitement de @operation avec pour arguments : @args

en: Absolute URL
fr: URL absolue

en: Date/time format
fr: Format de date/heure

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
fr: Voir <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">la documentation des format de date PHP</a>.
