Migrate generator (8.x-1.2) - en to gu translation catalogue (7 entries)

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Name
gu: નામ

en: Create
gu: બનાવો

en: Date format
gu: તારીખ બંધારણ

en: Fields
gu: ક્ષેત્રો
