Migrate generator (8.x-1.3) - en to eu translation catalogue (11 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Name
eu: Izena

en: Export
eu: Esportatu

en: Update
eu: Eguneratu

en: ID
eu: IDa

en: Create
eu: Sortu

en: Date format
eu: Data formatua

en: Fields
eu: Eremuak

en: here
eu: hemen
