Migrate generator (8.x-1.3) - en to km translation catalogue (8 entries)

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Delete
km: លុប

en: Operations
km: ប្រតិបត្តិការ

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Export
km: នាំចេញ

en: Update
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Create
km: បង្កើត

en: Date format
km: ទ្រង់​ទ្រាយ​​កាល​បរិច្ឆេទ
