Migrate generator (8.x-1.5) - en to ml translation catalogue (6 entries)

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Name
ml: പേര്

en: Export
ml: കയറ്റുമതി

en: Date format
ml: തിയ്യതി രൂപഘടന
