Migrate generator (8.x-2.2) - en to sq translation catalogue (7 entries)

en: Status
sq: Gjendja

en: Delete
sq: Fshij

en: Operations
sq: Operacionet

en: Name
sq: Emri

en: Export
sq: Eksporto

en: Update
sq: Rifresko

en: Create
sq: Krijo
