Migrate Joomla content and users (8.x-1.0-alpha2) - en to cy translation catalogue (5 entries)

en: Author
cy: Awdur

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Category
cy: Categori

en: Created
cy: Wedi ei greu
