Migrate Plugins (2.0.0) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Title
pt: Título

en: Type
pt: Tipo

en: Create new revision
pt: Criar nova revisão

en: Block ID
pt: ID do Bloco

en: About
pt: Sobre

en: Migration
pt: Migração

en: Created timestamp
pt: Timestamp criado

en: Authored by (uid)
pt: Criado por (uid)

en: Modified timestamp
pt: Timestamp modificado

en: Revision authored by (uid)
pt: Revisão escrita por (uid)
