Migrate Plus (8.x-2.0) - en to nl translation catalogue (50 entries)

en: Group
nl: Groep

en: Description
nl: Beschrijving

en: File
nl: Bestand

en: Tag
nl: Label

en: Length
nl: Lengte

en: Error
nl: Fout

en: Comment ID
nl: Reactie-ID

en: Field name
nl: Veldnaam

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Start
nl: Begin

en: Basic
nl: Basis

en: Destination
nl: Bestemming

en: Class
nl: Klasse

en: Process
nl: Verwerk

en: Property
nl: Eigenschap

en: Gender
nl: Geslacht

en: Key
nl: Sleutel

en: Delimiter
nl: Scheidingsteken

en: Source
nl: Bron

en: Constants
nl: Constanten

en: Limit
nl: Limiet

en: Source type
nl: Brontype

en: Map
nl: Landkaart

en: Plugin
nl: Plug-in

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Image path
nl: Afbeeldingspad

en: Examples
nl: Voorbeelden

en: Image title
nl: Afbeeldingstitel

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Migration
nl: Migratie

en: Configuration name
nl: Configuratienaam

en: Digest
nl: Kort verslag

en: Image description
nl: Afbeeldingsomschrijving

en: Config
nl: Instellen

en: Account ID
nl: Account-ID

en: Dependency
nl: Afhankelijkheid

en: Source IDs
nl: Bron IDs

en: Simple XML
nl: Simpele XML

en: Key column
nl: Sleutelkolom

en: Dependencies
nl: Afhankelijkheden

en: Unique key
nl: Unieke sleutel

en: Static Map
nl: Statische toewijzing

en: Default destination
nl: Standaarddoel

en: Column type
nl: Kolomtype

en: Default source
nl: Standaardbron

en: Required dependencies
nl: Vereiste afhankelijkheden

en: Optional dependencies
nl: Optionele afhankelijkheden

en: Empty source
nl: Lege bron

en: Migration Tags
nl: Migratielabels

en: Data row
nl: Datarij
