Migrate Plus (8.x-4.1) - en to oc translation catalogue (19 entries)

en: Group
oc: Grop

en: Description
oc: Descripcion

en: File
oc: Fichièr

en: Tag
oc: Etiqueta

en: Length
oc: Longor

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Comment ID
oc: Identificant (ID) del comentari

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Warning
oc: Avertiment

en: Property
oc: Proprietat

en: Gender
oc: Sèxe

en: Key
oc: Clau

en: Source
oc: Font

en: Product
oc: Produit

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Examples
oc: Exemples

en: Index
oc: Indèx

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Dependency
oc: Dépendance
