Migrate Plus (8.x-4.2) - en to sv translation catalogue (52 entries)

en: Body
sv: Brödtext

en: Group
sv: Grupp

en: Description
sv: Beskrivning

en: Comments
sv: Kommentarer

en: File
sv: Fil

en: Tag
sv: Etikett

en: Image
sv: Bild

en: Length
sv: Längd

en: Error
sv: Fel

en: Comment
sv: Kommentar

en: Comment ID
sv: Kommentarens ID

en: Field name
sv: Fältnamn

en: Warning
sv: Varning

en: Start
sv: Från

en: Basic
sv: Grundläggande

en: Attributes
sv: Egenskaper

en: Destination
sv: Mål

en: Class
sv: Klass

en: Provider
sv: Leverantör

en: Process
sv: Behandla

en: Property
sv: Attribut

en: Gender
sv: Kön

en: Key
sv: Nyckel

en: Countries
sv: Länder

en: Delimiter
sv: Avgränsare

en: Source
sv: Källa

en: Constants
sv: Konstant

en: Limit
sv: Begränsning

en: Source type
sv: Källtyp

en: Map
sv: Karta

en: Plugin
sv: Insticksprogram

en: Product
sv: Vara

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Image path
sv: Bildsökväg

en: Examples
sv: Exempel

en: Index
sv: Förteckning

en: Image title
sv: Bildtitel

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Rating
sv: Betyg

en: Migration
sv: Migrering

en: Configuration name
sv: Namn på konfiguration

en: Digest
sv: Sammandrag

en: Config
sv: Konfiguration

en: Callback
sv: Återanrop

en: Dependency
sv: Beroende

en: Source IDs
sv: ID-nummer för källor

en: Key column
sv: Nyckelkolumn

en: Dependencies
sv: Beroenden

en: Unique key
sv: Unik nyckel

en: Static Map
sv: Statisk mappning

en: Enhancements to core migration support
sv: Förbättringar av kärnmigreringsstöd

en: Simple JSON Migration example
sv: Enkelt JSON-migreringsexempel
