Migrate Plus (8.x-4.1) - en to ja translation catalogue (58 entries)

en: Group
ja: グループ

en: Description
ja: 説明

en: File
ja: ファイル

en: Tag
ja: タグ

en: Length
ja: 長さ

en: Error
ja: エラー

en: Comment ID
ja: コメントID

en: Field name
ja: フィールド名

en: Warning
ja: 警告

en: Start
ja: 開始

en: Basic
ja: 基本

en: Destination
ja: 行き先

en: Class
ja: クラス

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Process
ja: 処理

en: Property
ja: プロパティー

en: Gender
ja: 性別

en: Key
ja: キー

en: Delimiter
ja: 分割文字

en: Source
ja: ソース

en: Constants
ja: 定数

en: Limit
ja: 制限

en: Source type
ja: ソースタイプ

en: Map
ja: 地図

en: Plugin
ja: プラグイン

en: Product
ja: 商品

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Image path
ja: イメージパス

en: Examples
ja: 例

en: Index
ja: インデックス

en: Image title
ja: 画像タイトル

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Migration
ja: マイグレーション

en: Configuration name
ja: 構成名

en: Digest
ja: ダイジェスト

en: Config
ja: 設定

en: Account ID
ja: アカウント ID

en: Callback
ja: コールバック

en: Dependency
ja: 依存

en: Key column
ja: キーカラム

en: Dependencies
ja: 依存関係

en: Unique key
ja: ユニークキー

en: Default destination
ja: デフォルトの行き先

en: Column type
ja: カラムタイプ

en: Default source
ja: デフォルトのソース

en: Required dependencies
ja: 必須の依存

en: Optional dependencies
ja: 任意の依存

en: The migration database target
ja: データベース移行の対象

en: Empty source
ja: 空のソース

en: Whether stubbing is allowed.
ja: スタブ化が許可されているかどうか。

en: Migration Tags
ja: マイグレーションタグ

en: Embedded data source
ja: 埋め込みデータソース

en: Data rows
ja: データ行

en: Data row
ja: データ行

en: Properties to overwrite
ja: 上書きするプロパティ

en: Migration Group
ja: マイグレーショングループ

en: Default process
ja: デフォルトの処理

en: Callback process
ja: コールバック処理
