Migrate QA (2.0.1) - en to it translation catalogue (39 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: List
it: Elenco

en: Actions
it: Azioni

en: Description
it: Descrizione

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Summary
it: Sommario

en: View
it: Visualizza

en: Notes
it: Note

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Details
it: Dettagli

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Authored on
it: Creato il

en: Approved
it: Approvato

en: Changed
it: Modificato

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Flags
it: Contrassegni

en: Migration
it: Migrazione

en: Custom text
it: Testo personalizzato

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Entity ID
it: ID Entità

en: Master
it: Principale

en: No tags
it: Nessun tag

en: Displaying @start - @end of @total
it: Visualizzazione elementi @start - @end su @total

en: @entity using @field_name
it: @entity che usa @field_name
