Migrate QA (2.0.1) - en to pt translation catalogue (46 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Content
pt: Conteúdo

en: List
pt: Lista

en: Actions
pt: Ações

en: Description
pt: Descrição

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Field
pt: Campo

en: Label
pt: Rótulo

en: Summary
pt: Resumo

en: View
pt: Ver

en: Notes
pt: Notas

en: Issues
pt: Ocorrências

en: All
pt: Tudo

en: Page
pt: Página

en: Media
pt: Mídia

en: Details
pt: Detalhes

en: Desc
pt: Decrescente

en: Note
pt: Nota

en: Tracker
pt: Rastreador

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Authored on
pt: Escrito em

en: Approved
pt: Aprovado

en: Changed
pt: Alterado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Migration
pt: Migração

en: Bundle
pt: Pacote

en: Custom text
pt: Texto personalizado

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Entity Type
pt: Tipo de entidade

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: No tags
pt: Sem tags

en: Media type
pt: Tipo de mídia

en: Displaying @start - @end of @total
pt: Exibindo @start - @end de @total

en: @entity using @field_name
pt: @entity usando @field_name
