Migrate QA (8.x-1.0-alpha4) - en to tr translation catalogue (45 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: List
tr: Liste

en: Actions
tr: Eylemler

en: Description
tr: Açıklama

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Summary
tr: Özet

en: View
tr: Görüntüle

en: Notes
tr: Notlar

en: Issues
tr: Konular

en: Issue
tr: Konu

en: All
tr: Tümü

en: Page
tr: Sayfa

en: Media
tr: Medya

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Desc
tr: Azalan

en: Flag
tr: İşaretle

en: Tracker
tr: İzleyici

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Approved
tr: Onaylı

en: Changed
tr: Değişti

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Flags
tr: İşaretler (Flags)

en: Migration
tr: Göç

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Media type
tr: Medya tipi

en: Displaying @start - @end of @total
tr: @start - @end / @total görüntüleniyor

en: @entity using @field_name
tr: @field_name kullanan @entity
