Migrate QA (8.x-1.0-alpha5) - en to hi translation catalogue (34 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: List
hi: सूची

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: Summary
hi: सारांश

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: All
hi: सभी

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Media
hi: मीडिया

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Desc
hi: अवरोही

en: Tracker
hi: ट्रैकर/ खोजी

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Approved
hi: स्वीकृत

en: Changed
hi: बदल गया

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »
