Migrate QA (8.x-1.0-alpha5) - en to id translation catalogue (34 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: List
id: Daftar

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Description
id: Deskripsi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Field
id: Bidang

en: Summary
id: Ringkasan

en: View
id: Lihat

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Details
id: Rincian

en: Tracker
id: Pelacak

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Approved
id: Disetujui

en: Changed
id: Berubah

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Migration
id: Migrasi

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun

en: No tags
id: Tidak ada tag

en: Media type
id: Jenis media

en: Displaying @start - @end of @total
id: Menampilkan @start - @end dari @total

en: @entity using @field_name
id: @entity menggunakan @field_name
