Migrate QA (8.x-1.0-alpha5) - en to ro translation catalogue (41 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Content
ro: Conținut

en: List
ro: Listă

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Description
ro: Descriere

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Summary
ro: Sumar

en: View
ro: Afişează

en: Notes
ro: Note

en: All
ro: Toate

en: Page
ro: Pagina

en: Details
ro: Detalii

en: Desc
ro: Descendent

en: Flag
ro: Semnalizare

en: Tracker
ro: Urmărire

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Approved
ro: Aprobat

en: Changed
ro: Schimbat

en: Apply
ro: Aplică

en: Offset
ro: Decalaj

en: Migration
ro: Migrare

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Media type
ro: Tip media

en: Displaying @start - @end of @total
ro: Afișare @start - @end din @total

en: @entity using @field_name
ro: @entity folosește @field_name
