Migrate QA (8.x-1.0-alpha6) - en to ru translation catalogue (49 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Content
ru: Содержимое

en: List
ru: Список

en: Actions
ru: Действия

en: Description
ru: Описание

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Field
ru: Поле

en: Label
ru: Метка

en: Summary
ru: Сводка

en: View
ru: Просмотр

en: Notes
ru: Примечания

en: Issues
ru: Задачи

en: Issue
ru: Проблема

en: All
ru: Все

en: Page
ru: Страница

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Details
ru: Подробности

en: Desc
ru: По убыванию

en: Flag
ru: Пометить флагом

en: Tracker
ru: Изменения

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Authored on
ru: Создан в

en: Approved
ru: Одобрено

en: Changed
ru: Изменение

en: Apply
ru: Применить

en: Offset
ru: Пропустить

en: Flags
ru: Флаги

en: Migration
ru: Миграция

en: Flag type
ru: Тип флага

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: No tags
ru: Без тегов

en: Media type
ru: Тип медиа

en: Displaying @start - @end of @total
ru: Отображается с @start по @end из @total

en: @entity using @field_name
ru: @entity использует @field_name

en: Flag Type
ru: Тип флага

en: Views bulk operations
ru: Массовые операции
