Migrate QA (8.x-1.0-alpha9) - en to nl translation catalogue (37 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: List
nl: Lijst

en: Actions
nl: Acties

en: Description
nl: Beschrijving

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Field
nl: Veld

en: Summary
nl: Samenvatting

en: View
nl: Weergeven

en: Notes
nl: Notities

en: Issues
nl: Uitgaven

en: Issue
nl: Uitgave

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: Desc
nl: Aflopend

en: Flag
nl: Vlag

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Approved
nl: Goedgekeurd

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Apply
nl: Toepassen

en: Migration
nl: Migratie

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Asc
nl: Oplopend

en: No tags
nl: Geen labels

en: Media type
nl: Mediatype

en: Displaying @start - @end of @total
nl: @start - @end van @total

en: Body (body)
nl: Inhoud

en: @entity using @field_name
nl: @entity gebruikt @field_name
