Migrate SPIP (1.0.0) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Article
it: Articolo

en: Articles
it: Articoli

en: Comments
it: Commenti

en: Tags
it: Etichette

en: Date
it: Data

en: Links
it: Collegamenti

en: Image
it: Immagine

en: Settings
it: Impostazioni

en: Default
it: Predefinito

en: Access
it: Accesso

en: Updated
it: Aggiornato

en: Before
it: Prima

en: After
it: Dopo

en: Files
it: File

en: File ID
it: ID file

en: User login
it: Accesso utente

en: Users
it: Utenti

en: Lists
it: Liste

en: Document
it: Documento

en: Apply
it: Applica

en: Extension
it: Estensione

en: About
it: Informazioni

en: Migration
it: Migrazione

en: Parent ID
it: ID Genitore

en: Align center
it: Centrato

en: Align right
it: Allineato a destra

en: Abbreviation
it: Abbreviazione

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
it: Usa gli <em>articoli</em> per contenuti come notizie, comunicati stampa o post di un blog.

en: Paragraphs
it: Paragrafi

en: Full HTML
it: HTML completo
