Migrate SPIP (1.0.0) - en to ne translation catalogue (15 entries)

en: Title
ne: शीर्षक

en: Status
ne: अवस्था

en: Article
ne: लेख

en: Articles
ne: लेखहरु

en: Comments
ne: टिप्पणीहरू

en: Tags
ne: ट्यागहरू

en: File
ne: फ़ाइल

en: Date
ne: मिति

en: Settings
ne: सेटिङहरू

en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

en: Updated
ne: अपडेट गरिएको

en: User login
ne: प्रयोगकर्ताको प्रवेश

en: Users
ne: प्रयोगकर्ताहरू

en: About
ne: बारेमा

en: Abbreviation
ne: संक्षिप्त
