Migrate SPIP (1.0.1) - en to ast translation catalogue (18 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Body
ast: Cuerpu

en: Status
ast: Estáu

en: Article
ast: Artículu

en: Comments
ast: Comentarios

en: Tags
ast: Etiquetes

en: File
ast: Ficheru

en: Date
ast: Data

en: Test
ast: Preba

en: Image
ast: Imaxe

en: Settings
ast: Preferencies

en: Default
ast: Predefiníu

en: Updated
ast: Anováu

en: Files
ast: Ficheros

en: Comment
ast: Comentariu

en: File ID
ast: ID del ficheru

en: User login
ast: Nome d'usuariu

en: Users
ast: Usuarios
