Migrate SPIP (1.0.1) - en to eo translation catalogue (20 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: Status
eo: Stato

en: Article
eo: Artikolo

en: Articles
eo: Artikoloj

en: Comments
eo: Komentoj

en: Tags
eo: Etikedoj

en: File
eo: Dosiero

en: Date
eo: Dato

en: Links
eo: Ligiloj

en: Image
eo: Bildo

en: Settings
eo: Agordoj

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Access
eo: Atingo

en: Files
eo: Dosieroj

en: Comment
eo: Komento

en: User login
eo: Uzanta ensaluto

en: Users
eo: Uzantoj

en: Apply
eo: Apliku

en: Abbreviation
eo: Mallongigo
