Migrate SPIP (1.0.1) - en to tr translation catalogue (39 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Status
tr: Durum

en: Article
tr: Makale

en: Articles
tr: Makaleler

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Tags
tr: Etiketler

en: File
tr: Dosya

en: Date
tr: Tarih

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Image
tr: Resim

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Default
tr: Varsayılan

en: Access
tr: Erişim

en: Section
tr: Bölüm

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Before
tr: Önce

en: After
tr: Sonra

en: Files
tr: Dosyalar

en: Comment
tr: Yorum

en: File ID
tr: Dosya ID

en: User login
tr: Kullanıcı girişi

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: comments
tr: yorumlar

en: Lists
tr: Listeler

en: Document
tr: Belge

en: Apply
tr: Uygula

en: Editor
tr: Düzenleyici

en: Extension
tr: Uzantı

en: About
tr: Hakkında

en: Migration
tr: Göç

en: Parent ID
tr: Üst ID

en: Align center
tr: Ortala

en: Align right
tr: Sağa yasla

en: Abbreviation
tr: Kısaltma

en: Video URL
tr: Video URL adresi

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
tr: <em>Makale</em>leri haber, basın açıklaması, ağ günlüğü (blog) gönderisi gibi zamana duyarlı içerikler için kullanın.

en: Full HTML
tr: Tam HTML

en: Remote video
tr: Uzak video
