Migrate SPIP (1.1.0) - en to sv translation catalogue (39 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Article
sv: Artikel

en: Articles
sv: Artiklar

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Tags
sv: Etiketter

en: File
sv: Fil

en: Date
sv: Datum

en: Image
sv: Bild

en: Settings
sv: Inställningar

en: Default
sv: Förvald

en: Access
sv: Åtkomst

en: Section
sv: Sektion

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Before
sv: Före

en: After
sv: Efter

en: Files
sv: Filer

en: Comment
sv: Kommentar

en: File ID
sv: Filens ID

en: User login
sv: Användarinloggning

en: Users
sv: Användare

en: comments
sv: kommentarer

en: Document
sv: Dokument

en: Apply
sv: Applicera

en: Editor
sv: Redaktör

en: Sections
sv: Sektioner

en: Extension
sv: Filändelse

en: About
sv: Om

en: Migration
sv: Migrering

en: Parent ID
sv: Ovanliggande ID

en: Abbreviation
sv: Förkortning

en: Forum ID
sv: ID för forum

en: Body text
sv: Brödtext

en: Video URL
sv: URL för video

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
sv: Använd <em>artiklar</em> för tidskänsligt innehåll som nyheter, pressreleaser eller blogginlägg.

en: Full HTML
sv: Fullständig HTML

en: Use local images for reusable media.
sv: Använd lokala bilder för återanvändbara media.

en: Remote video
sv: Extern video

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
sv: En externt lagrad video från YouTube eller Vimeo.
