Migrate SPIP (1.1.1) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: List
fr: Lister

en: Link
fr: Lien

en: Anchor
fr: Ancre

en: Quotes
fr: Devis

en: Bold
fr: Gras

en: Paragraph
fr: Paragraphe

en: Tables
fr: Tableaux

en: Align center
fr: Centrer

en: Align right
fr: Aligner à droite

en: Horizontal rule
fr: Règle horizontale
