Migrate SPIP (1.1.1) - en to ru translation catalogue (9 entries)

en: List
ru: Список

en: Link
ru: Ссылка

en: Anchor
ru: Якорь

en: Bold
ru: Жирный

en: Paragraph
ru: Параграф

en: Tables
ru: Таблицы

en: Align center
ru: По центру

en: Align right
ru: По правому краю

en: Horizontal rule
ru: Горизонтальная черта
