Migrate SPIP (1.1.2) - en to el translation catalogue (37 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Status
el: Κατάσταση

en: List
el: Λίστα

en: Article
el: Άρθρο

en: Articles
el: Αρθρα

en: Comments
el: Σχόλια

en: Tags
el: Ετικέτες

en: File
el: Αρχείο

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Test
el: Δοκιμή

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Access
el: Πρόσβαση

en: Anchor
el: Αγκύρωση

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Before
el: Πριν

en: After
el: Μετά

en: Files
el: Αρχεία

en: Comment
el: Σχόλιο

en: File ID
el: ID αρχείου

en: User login
el: Είσοδος

en: Users
el: Χρήστες

en: comments
el: σχόλια

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Bold
el: Έντονα

en: Extension
el: Επέκταση

en: About
el: Περί

en: Parent ID
el: Γονικό ID

en: Align center
el: Στοίχιση στο κέντρο

en: Align right
el: Στοίχιση δεξιά

en: Horizontal rule
el: Οριζόντια γραμμή

en: Abbreviation
el: Συντομογραφία

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
el: Χρησιμοποιήστε τα <em>άρθρα</em> για ευαίσθητο στο χρόνο περιεχόμενο όπως νέα, δελτία τύπου ή ιστολογήματα.

en: Full HTML
el: Πλήρης HTML
