Migrate SPIP (1.1.2) - en to he translation catalogue (38 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Status
he: סטטוס

en: List
he: רשימה

en: Article
he: כתבה

en: Articles
he: מאמרים

en: Comments
he: תגובות

en: Tags
he: תגיות

en: File
he: קובץ

en: Date
he: תאריך

en: Test
he: בדיקה

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Settings
he: הגדרות

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Access
he: הרשאות גישה

en: Anchor
he: עוגן

en: Updated
he: עודכן

en: Before
he: לפני

en: After
he: אחרי

en: Files
he: קבצים

en: Comment
he: תגובה

en: File ID
he: מזהה קובץ

en: User login
he: כניסה

en: Users
he: חברי האתר

en: comments
he: תגובות

en: Document
he: מסמך

en: Apply
he: החל

en: Bold
he: מודגש

en: Extension
he: הרחבה

en: About
he: אודות

en: Tables
he: טבלאות

en: Migration
he: מיגרציה

en: Parent ID
he: מזהה אב

en: Align center
he: יישור למרכז

en: Align right
he: יישור לימין

en: Abbreviation
he: קיצור

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
he: השתמשו ב<em>מאמרים</em> עבור תכנים תלויי זמן כמו חדשות, הודעות לעיתונות או הודעות בבלוג.
