Migrate SPIP (1.1.2) - en to th translation catalogue (20 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: List
th: ดูลิสต์

en: File
th: ไฟล์

en: Date
th: วันที่

en: Test
th: นัดหมายเพื่อทดลองสินค้า

en: Link
th: ลิงค์

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Access
th: การเข้าถึง

en: Before
th: ก่อน

en: After
th: หลัง

en: File ID
th: รหัสไฟล์

en: Bold
th: ตัวหนา

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Migration
th: การโยกย้าย

en: Parent ID
th: ลำดับชั้นของ ID

en: Align center
th: จัดกึ่งกลาง

en: Align right
th: จัดชิดขวา

en: Horizontal rule
th: กฎแนวนอน

en: Abbreviation
th: อักษรย่อ
