Migrate SPIP (1.1.2) - en to uk translation catalogue (51 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Status
uk: Стан

en: List
uk: Список

en: Article
uk: Стаття

en: Articles
uk: Статті

en: Comments
uk: Коментарі

en: Tags
uk: Теґи

en: File
uk: Файл

en: Date
uk: Дата

en: Test
uk: Тест

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Default
uk: Базово

en: Access
uk: Доступ

en: Section
uk: Розділ

en: Anchor
uk: Прив'язка

en: Updated
uk: Оновлено

en: Before
uk: Перед

en: After
uk: Після

en: Files
uk: Файли

en: Comment
uk: Коментар

en: File ID
uk: ID файла

en: Quotes
uk: Цитати

en: User login
uk: Вхід

en: Users
uk: Користувачі

en: comments
uk: коментарі

en: Footnotes
uk: Виноски

en: Document
uk: Документ

en: Apply
uk: Застосувати

en: Bold
uk: Напівжирний

en: Sections
uk: Розділи

en: Extension
uk: Розширення

en: Paragraph
uk: Абзац

en: About
uk: Про модуль

en: Tables
uk: Таблиці

en: Migration
uk: Перенесення...

en: Parent ID
uk: ID батька

en: Align center
uk: По центру

en: Align right
uk: Вирівняти вправо

en: Horizontal rule
uk: Горизонтальна лінія

en: Abbreviation
uk: Абревіатура

en: Forum ID
uk: ID форуму

en: Video URL
uk: URL відео

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
uk: <em>Статті</em> використовуються для чутливих до дати публікації матеріалів на зразок новин, пресрелізів чи дописів до блоґу.

en: Full HTML
uk: Повний HTML

en: Use local files for reusable media.
uk: Використовувати локальні файли для багаторазових медіа.

en: Use local images for reusable media.
uk: Використовувати локальні зображення для багаторазових медіа.

en: Remote video
uk: Віддалене відео

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
uk: Віддалено розміщуване відео з YouTube або Vimeo.
